Testy na Covit Mikołów

ślaskie

Gorączka, czyli podwyższona temperatura ciała, to reakcja fizjologiczna organizmu na dużo czynników. Sama w sobie nie jest chorobą, chociaż nadal dużo ludzi myśli inaczej. W ciągu dekad narosło wokół niej mnóstwo mitów, z jakimi akurat się rozprawimy.

Testy na Covit Wodzisław Śląski

 

Gorączka – motywacje i objawy.

Przyczyny powstania gorączki zarówno u dzieci, jak i dorosłych mogą być bogate.

Do najczęstszych określa się:

zakażenie,
uraz,
oparzenie,
zbyt ciepłe ubranie,
wysoką temperaturę otoczenia.

Książkowo temperatura ludzkiego ciała powinna wynosić 36,6 st. Celsjusza. Czy więc każde odstępstwo od tej wartości można zaklasyfikować jako gorączkę? Otóż nie. Dla każdego pracownika temperatura ciała jest różna. Jedni świetnie się czują, gdy przedstawia ona do 37 st. Celsjusza, oraz drudzy, jeśli nie przekracza 36 st. Celsjusza. Stanowi więc po prostu inna sprawa organizmu. Jak to wspominamy o gorączce? Przede ludziom wymagamy temperaturę zmierzyć, wykorzystując do tego, na przykład produktów Microlife (termometry). Wysokiej wartości termometr nie będzie podawał zakrzywionych wyników.

Testy na Covit Wodzisław Śląski

Gorączka występuje a to, gdy:
temperatura mierzona pod pachą przekracza 37,2-37,5 st. Celsjusza,
temperatura liczona w uchu wynosi co najmniej 37,6-38 st. Celsjusza,
temperatura liczona w ustach przekracza 37,8 st. Celsjusza,
temperatura liczona w odbycie jest czystsza niż 38 st. Celsjusza.
Najpopularniejsze mity dotyczące podwyższonej temperatury

Na przełomie lat, powstało tysiące mitów na fakt gorączki. My jednak postaramy skoncentrować się na tych powszechnie spotykanych:

Pierwszym mitem jest przekonanie, że każda gorączka wywiera wyłącznie szkodliwe oddziaływanie na organizm. Tak właściwie podwyższona temperatura spowalnia wzrost wirusów oraz bakterii oraz wspomaga reakcję ustroju na infekcję. Dopiero ciepłota ciała powyżej 41 st. Celsjusza może wywoływać uszkodzenie tkanek, a przekraczająca 43,5 st. Celsjusza że istnieć przyczyną zgonu.
Tu powstaje nowy mit, informujący o tym, że „wszą gorączkę trzeba obniżyć”. Lekarze są zgodni, że powinniśmy stosować leki przeciwgorączkowe w terminie, kiedy robi ona dyskomfort lub gdy temperatura przekroczyła 38 st. Celsjusza. Testy na Covit Wodzisław Śląski
Mnóstwo osób uważa, że ibuprofen lub paracetamol obniżą temperaturę ludzkiego systemu do 36,6 st. Celsjusza, bez powodu na to, jak wysoka była temperatura początkowa. Stanowi obecne zapewne mit, ponieważ leki obniżające gorączkę, są w okresie obniżyć temperaturę o pewien albo dwa st. Celsjusza.

Testy na Covit Wodzisław Śląski

Nieleczona gorączka będzie przystojna w nieskończoność, aż wreszcie przekroczy 43 st. Celsjusza i sprawi pacjenta do zgonu. No wtedy nie jest prawda, nasz umysł ma pracę przypominającą termostat. Dzięki niej, w terminie infekcji nie umożliwia on przekroczyć własnemu ciału progu, który sobie ustawił. Przeważnie oscyluje on w możliwościach 39,4-40 st. Celsjusza. Stanowi obecne temperatura ciała, z którą sobie poradzimy.
Podczas gorączki nie powinno spożywać się posiłków. Stanowi obecne negatywny mit. Owszem, człowiek, jaki korzysta podwyższoną temperaturę, zazwyczaj nie odczuwa głodu. Jednak lekkostrawne, niezbyt obfite posiłki podawane zawsze są pomocne w wojnie z chorobą. Organizm potrzebuje więcej kalorii, żeby przezwyciężyć gorączkę.

zobacz również Gorączka – fakty i mity na jej temat

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments